Artykuły

Czy Niemcy mają szansę przegonić Brazylię w liczbie wygranych Mistrzostw Świata?

Materiał partnera:

Firmy hazardowe przyjmują rozmaite zakłady na Mistrzostwa Świata w Katarze. Zainteresowani tym turniejem gracze mogą np. obstawiać opcje długoterminowe. Niektórzy typują, że Mistrzostwa Świata pójdą po myśli naszych zachodnich sąsiadów na mapie geograficznej, czyli Niemców. Czy tak się jednak rzeczywiście stanie? W ten sposób Niemcy zdobyliby kolejne mistrzostwo Świata i mogliby kiedyś prześcignąć Brazylijczyków w tej bardzo prestiżowej klasyfikacji.

piłka nożna

Ile razy reprezentanci Canarinhos wygrywali Mistrzostwa Świata?

Do tej pory Brazylijczycy okazywali się najlepsi na imprezach tej rangi dokładnie pięciokrotnie. Reprezentanci Canarinhos po raz pierwszy triumfowali w 1958 roku. Potem czekali tylko cztery lata na kolejną wiktorię. Udało im się zanotować drugie zwycięstwo już w 1962 roku. Trzecia wiktoria w Mistrzostwach Świata przypadła osiem lat potem. Później kibice tej kadry narodowej musieli uzbroić się w cierpliwość. Wszak zawodnicy tej kadry narodowej po raz kolejny wygrali Mistrzostwa Świata w 1994 roku. A ostatni piąty triumf miał miejsce osiem lat później. Wtedy to zawodnicy kadry Brazylii pokonali w finale Niemców. Do przerwy było jeszcze 0:0. W 67. minucie po raz pierwszy do siatki rywali trafił Ronaldo. Kilkanaście minut potem ten sam zawodnik ustalił wynik potyczki na 2:0 dla Canarinhos. W historii żadna inna kadra nie wygrała mundialów więcej razy.

Jak Niemcy prezentowali się na mundialach?

Zawodnicy z kadry naszych zachodnich sąsiadów wygrali po raz pierwszy w 1954 roku. Wydawało się, że Niemcy pójdą za ciosem. Nic bardziej mylnego. Kibice tej reprezentacji musieli bowiem czekać 20 długich lat na kolejny triumf. W 1974 roku Niemcy zanotowali drugie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata. Potem wygrywali jeszcze dwukrotnie. W 1990 i 2014 roku. Osiem lat temu podopieczni Joachima Loewa grali w wielkim finale z Argentyńczykami. Po podstawowym czasie gry było 0:0 i sędzia zarządził dogrywkę. W niej gola na wagę wiktorii zdobył Mario Goetze. Typy na Mistrzostwa Świata 2022 sugerują, że Niemcy mogą pokusić się o powtórzenie tego wyczynu. Na pewno podopieczni Hansiego Flicka są w gronie głównych faworytów, chociaż nie jest to ścisła grupa. Warto dodać, że Niemcom na pewno będzie zależało na tym, by zrehabilitować się za ostatni mundial. Dlaczego? W 2018 roku Niemcy... sensacyjnie odpadli już po fazie grupowej. A nie mierzyli się z potęgami. Wszak cztery lata temu rywalami Niemców były kadry narodowe Meksyku, Szwecji i Korei Południowej.

Z kim podopieczni Hansiego Flicka zagrają w grupie?

W pierwszym meczu zawodnicy kadry narodowej Niemiec staną w szranki z Japończykami. To spotkanie zostanie rozegrane 23 listopada 2022 roku. Cztery dni potem kadrowicze z tego państwa staną w szranki z Hiszpanami. Będzie to chyba największy hit fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Z kolei na początku grudnia podopieczni Hansiego Flicka zagrają z Kostaryką. Wydaje się, że Niemcy powinni spokojnie wyjść z grupy. Ich kolejnymi rywalami będą najprawdopodobniej Belgowie lub Chorwaci.